četrtek, 19. januar 2023

Evropska komisija je podelila Pečate odličnosti najboljšim predlogom za MSCA COFUND projekte – med prejemniki tudi Univerza v Ljubljani in Kemijski inštitut

 

Lanski razpis za MSCA COFUND projekte je bil eden od najboljših za slovenske prijavitelje. MSCA COFUND je namenjen sofinanciranju obstoječih ali novih doktorskih in podoktorskih programov za mlajše raziskovalce, ki morajo poleg raziskovalne in izobraževalne odličnosti izkazati tudi mednarodno mobilnost, interdisciplinarnost in sodelovanje z ne-akademskim sektorjem.

Univerza v Novi Gorici se je izmed 116 predlogov projektov uvrstila na glavni seznam financiranih 26-ih projektov za podoktorski program iz evropskih sredstev z naslovom »MAchine learning for Sciences and Humanities,« ki ga bo Slovenija tudi sofinancirala iz Evropskih kohezijskih sredstev.  

Fakulteta za strojništvo Univerze v Ljubljani in Kemijski inštitut pa sta prejela Pečat odličnosti, ker jima je zmanjkalo le nekaj točk, da bi bila uvrščena na glavni seznam financiranja. Pečat odličnosti je prejelo 21 predlogov MSCA COFUND projektov, ki so v evalvacijskem postopku pridobili 85 ali več evalvacijskih odstotkov točk. Oba slovenska projekta sta prejela več kot 90 %.




Evropski znak Pečat odličnosti je izkaz odličnost predloga raziskovalnega projekta, ki je bil dosežen v najhujši mednarodno konkurenci z najvišjimi znanstvenimi kriteriji. Pridobljeni Pečat odličnosti omogoča raziskovalnim institucijam in državam, da jih financirajo v skladu z lastnimi potrebami in strategijami ter s tem povečujejo svoj raziskovalno-inovacijski potencial ter  mednarodno atraktivnost.   

Slovenija je prva država, ki bo financirala predloga projektov MSCA COFUND, ki sta prejela Pečat odličnosti. Fakulteta za strojništvo Univerze v Ljubljani je prejela Pečat odličnosti za podoktorski program  »Surfaces and interfaces for sustainable green mobility,” Kemijski inštitut pa za doktorski program “Excellent research training for chemical scientists for the future”.

sreda, 18. januar 2023

Informativni dan: Program Obzorje Evropa v tretjem letu izvajanja

Vljudno vabljeni na »Informativni dan: program Obzorje Evropa v tretjem letu izvajanja«, ki bo 1. februarja 2023 v City Hotel Ljubljana, Dalmatinova 15, 1000 Ljubljana. Organizira ga Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport.

Direktorat za znanost Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport (MIZŠ) vljudno vabi na »Informativni dan: program Obzorje Evropa v tretjem letu izvajanja«, ki je namenjen raziskovalcem in raziskovalkam ter strokovnim delavcem in strokovnim delavkam na slovenskih raziskovalnih organizacijah kot tudi podjetjem in drugi zainteresirani javnosti.

 Dogodek bo priložnost za seznanitev z novostmi, ki jih prinašajo novi dvoletni programi za obdobje 2023-2024 in posvetovanje z mrežo slovenskih Nacionalnih kontaktnih točk programa Obzorje Evropa (NKT).

Na enem mestu vam bodo na voljo vsi predstavniki NKT, da vam podajo hiter vpogled v ključne vsebine in novosti posameznih področij Programa Obzorje Evropa. Ne zamudite priložnosti za seznanitev s ključnimi usmeritvami programov in konkretnih nasvetov NKT, ki vam bodo v pomoč pri pripravi projektnih predlogov za pridobivanje sredstev iz programa Obzorja Evropa!

Dogodek po potekal 1. februarja 2023, med 8.30 do 15.30 uro v dvorani City Hotela Ljubljana. Število mest je omejeno, zato se je potrebno 👉na dogodek prijaviti.

Podrobnosti o vsebini lahko preberete na 👉 uradni spletni strani ministrstva

Program dogodka je dosegljiv na tem  👉 spletnem mestu

Vljudno vabljene in vabljeni!


 

četrtek, 12. januar 2023

Lump Sum Funding in Horizon Europe: How does it work? How to write a proposal? (9 February 2023)


Iz Evropske komisije smo prejeli spodnje povabilo: 


We would like to inform you about a new webinar that the European Commission is organising:

Title: Lump Sum Funding in Horizon Europe: How does it work? How to write a proposal?


Date: 09 February 2023, from 10:00am to 12:00am (CET, Brussels time)


Target group: Applicants and beneficiaries who are or will be involved in lump sum grants 


Event website: https://ec.europa.eu/research/participants/docs/h2020-funding-guide/other/event230209.html (remote only, no need to register)



This webinar is designed for proposal/grant coordinators, participants and other stakeholders, so please forward this invitation to the relevant people inside your organisations and networks. 

sreda, 11. januar 2023

Webinar: Coordinators' Day on HE Grant Agreement Preparation

 Iz Evropske komisije smo preje spodnje obvestilo: 


We would like to inform you about a new webinar that the European Commission is organising:

 

Title: Horizon Europe Coordinators’ Day on Grant Agreement Preparation

Date: 02 February 2023, from 09:30H to 16:30H (CET, Brussels time)

      

This webinar will be hybrid: people can participate both remotely (no need to  register), or attending live in Brussels (registration is mandatory for accessing the venue, details in the link below). 

Please inform your project officer if you will attend the venue in Brussels.

Event website: https://ec.europa.eu/research/participants/docs/h2020-funding-guide/other/event230202.htm

 

This webinar is designed for proposal coordinators who have received an invitation letter to start Grant Agreement Preparation. Proposal participants and other stakeholders are also welcome to attend. Furthermore, this is a good opportunity for coordinators to meet their project officers in Brussels. 


Vabilo k sodelovanju - Evropska noč raziskovalcev in MSCA alumni klub Slovenije




Projekt "Evropska noč raziskovalcev - Noč ima svojo moč" se letos odvija že šesto leto zaporedoma z namenom v družbi dvigniti zavedanje o pomenu raziskovalnega dela in znanstvenega načina razmišljanja, osveščanja o pomembnosti raziskovanja in inovacij, njun vpliv na družbo in gospodarstvo ter karierne možnosti.

 Združili smo svoje znanje in kompetence ter ustvarili projekt, ki ga koordinira Ustanova Hiša eksperimentov in sooblikujejo partnerji Institut "Jožef Stefan", Kemijski inštitut, Tehniški muzej Slovenije, Geološki zavod Slovenije ter Botanični vrt Univerze v Ljubljani. Združuje več kot 60 kulturno-znanstveno-izobraževalnih institucij iz vse Slovenije in več kot 150 raziskovalk in raziskovalcev.

 Projekt financira Evropska unija v sklopu okvirnega programa Obzorje Evropa 2021–2027, programa Marie Skłodowska-Curie, zato še posebej toplo vabimo k sodelovanju in povezovanju raziskovalke in raziskovalce MSCA alumni kluba Slovenije.

 Med glavne aktivnosti projekta "Noč ima svojo moč« sodijo obiski raziskovalcev v osnovnih in srednjih šolah, ki potekajo skozi celo leto, s katerimi želimo mladim približati raziskovalno delo in jih navdušiti za znanstveni poklic na neposreden, neformalen in interaktiven način.

 Dogajanje doseže vrhunec zadnji petek v septembru na Evropsko noč raziskovalcev, ki letos poteka 29. septembra 2023. Takrat se odprejo vrata znanstvenih inštitucij, raznolike aktivnosti pa se odvijajo v več kot 20 krajih po Sloveniji. 

 Aktivnosti vključujejo krajše neformalne pogovore – znanstveni ekspreso – kjer damo priložnost raziskovalkam in raziskovalcem, da predstavijo svoje delo in projekte, pri katerih sodelujejo.

 Iskreno si želimo in vas prijazno vabimo, da nas kontaktirate na ima@nocmoc.eu, da se pogovorimo o možnostih sodelovanja v aktivnostih projekta »Evropske noči raziskovalcev – Noč ima svojo moč«.